News > Práce na dálnici D8 u Prahy postupují, změní se režim dopravy v místě

Práce na dálnici D8 u Prahy postupují, změní se režim dopravy v místě

19. 09. 2018

Opravy dálnice D8 u Prahy pokračují a dostávají se do další fáze. Ve dnech 25. – 26. září se bude měnit dopravní opatření v místě a práce se přesunou do levého pruhu části dálnice z Ústí nad Labem na Prahu. Práce provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

„Ve dnech 25. – 26. září se na celém opravovaném úseku dálnice D8 u Prahy dlouhém 7 km bude postupně měnit dopravní opatření tak, aby vznikl bezpečný prostor pro pracovníky v levém tedy rychlém pruhu. Následně začne frézování stávajícího povrchu,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

O tomto víkendu 22. – 23. září 2018 bude ale dočasně uzavřen sjezd od Ústí nad Labem a nájezd na Prahu z dálnice D8 u Zdib a také na nedalekou čerpací stanici MOL v km – 1,6. V těchto dnech budeme v místě pokládat nový povrch vozovky a instalovat dopravní značení. Objízdné trasy budou vyznačeny. Po dokončení změny dopravního režimu, tj. v neděli odpoledne, budou sjezdy opět otevřeny a v místě se bude jezdit v režimu 2 + 1 + 1 jízdní pruh.

„Všechny řidiče prosíme především o dodržování stanovených rychlostí v místě, a to nejen kvůli bezpečnosti své ale hlavně našich pracovníků. Jsme si plně vědomi toho, že dopravní opatření i objízdně trasy mohou způsobit komplikace v dopravě, a proto doporučujeme řidičům, aby si svou cestu do Prahy po D8 naplánovali,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

V rámci oprav dálnice D8 u Prahy, které začaly v létě 2017, již proběhly práce ve středním dělícím pásu, oprava jednoho dálničního mostu u Zdib a oprava povrchu vozovky v pravém a připojovacím pruhu části dálnice z Ústí nad Labem na Prahu. Nyní následuje kompletní oprava povrchu vozovky v celé délce 7km v levém pruhu. V příštím roce proběhne ještě oprava druhého dálničního mostu na D8 u Zdib. Opravy povrchu vozovky v části dálnice z Prahy na Ústí nad Labem proběhly již v roce 2014.