News > Omezení na dálnici D8 u Prahy před zimou skončí

Omezení na dálnici D8 u Prahy před zimou skončí

15. 11. 2018

Opravy dálnice D8 u Prahy pokračují. Od 17. listopadu bude v místě změněn režim jízdy a od 26. listopadu bude úsek přes zimní období průjezdný bez omezení. Na jaře 2019 budou opravy pokračovat. Práce provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

Od konce července probíhají práce v celé délce opravovaného úseku v km -2,248 - 5,151 dálnice D8. Probíhá oprava povrchu vozovky na polovině dálnice z Ústí nad Labem do Prahy.

„V současné době probíhají na dálnici D8 u Prahy poslední nezbytné práce především ve středním dělícím páse tak, aby bylo možné místem projet bez omezení od pondělí 26. listopadu ráno.  Na jaře 2019 se do místa práce opět vrátí, kdy budeme opravovat druhý most u Zdib,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

V současné chvíli je provoz v místě v režimu 2 + 1 + 1 jízdní pruh. V sobotu 17. listopadu dojde k úpravě jízdního režimu na 2 + 2 ve svých polovinách dálnice. V části dálnice z Prahy do Ústí nad Labem bude jeden pruh vymezený jako pracovní prostor a vedle budou dva provizorní pruhy pro provoz z Prahy. Pracovní prostor bude vymezený pro naplánované činnosti ve středním dělícím pásu.

O víkendu 24. – 25. listopadu bude probíhat demontáž dopravního opatření na opravovaném úseku dálnice D8.  „Odstraňování dopravních opatření v místě bude probíhat postupně po celý víkend. Ve směru z Prahy, kde jsou provizorní betonová svodidla, bude provoz veden pouze v jednom pruhu. Lze předpokládat, že tyto práce mohou v místě komplikovat dopravu. Proto bychom chtěli požádat řidiče, aby se na cestu naplánovali a respektovali omezení v místě,“  dodala Iveta Štočková.

V rámci oprav dálnice D8 u Prahy, které začaly v létě 2017, již proběhly práce ve středním dělícím pásu, oprava jednoho dálničního mostu u Zdib a dokončuje se oprava povrchu vozovky v celé délce 7km úseku na polovině dálnice vedoucí z Ústí nad Labem do Prahy. V příštím roce proběhne ještě oprava druhého dálničního mostu na D8 u Zdib. Opravy povrchu vozovky v části dálnice z Prahy na Ústí nad Labem proběhly již v roce 2014.