News > Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se vracejí práce

Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se vracejí práce

21. 02. 2020

O nadcházejícím víkendu, tj. v sobotu 22. února se vrátí práce na dálnici D1. V rámci modernizace úseku Mirošovice – Hvězdonice dojde k dílčímu omezení dopravy u nájezdu od Benešova na D1 na Prahu a současně v okolí mostu Šmejkalka, kde dojde k rozšíření dálnice. Modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice realizuje EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

V sobotu 22. února odpoledne dojde k rozmísťování dopravního opatření na nájezdu od Benešova na dálnici D1 směrem na Prahu, kde bude zúžený připojovací pruh, a současně v okolí mostu Šmejkalka mezi kilometry 22, 960 – 24, 630 ve směru na Brno, kde bude uzavřen odstavný pruh.

„Celkem 14 dní budeme v místech s omezením dopravy pracovat na rozšíření dálnice. Poté se práce dostanou do další etapy, kdy dojde k úplnému vymezení dopravy z pravé části dálnice tj. z Prahy na Brno, kde začne modernizace povrchu D1 v celé délce úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

V termínu od 6. do 8. března bude postupně uzavírána pravá část (směr z Prahy na Brno) dálnice D1 v úseku Mirošovice - Hvězdonice. Doprava bude vedena v režimu 2+2 v levé části dálnice. „V pondělí 9. března následně zahájíme odstraňování stávajícího povrchu dálnice D1 v daném úseku,“ dodala Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1. Není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd. Dokončení modernizace úseku je naplánované na podzim 2021.