News > EUROVIA CS zahajuje modernizaci dálnice D1 v úseku Soutice - Loket

EUROVIA CS zahajuje modernizaci dálnice D1 v úseku Soutice - Loket

11. 03. 2019

Na začátku března začínají práce na modernizaci dálnice D1 v úseku Soutice – Loket. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do roku 2020.

Pracím předchází nezbytné rozmístění dopravního značení, které začne v pátek 8. března. Měnit se bude dle aktuálně probíhajících prací, řidičům budou k dispozici většinou dva jízdní pruhy a v úseku bude snížena rychlost.

„V letošní stavební sezóně provedeme rozšíření levého části dálnice, dále budeme pracovat na kanalizaci ve středním dělicím páse a následně bude kompletně modernizován povrch vozovky pravé části dálnice, tj. z Prahy na Brno,“sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

V roce 2020 pak bude kompletně modernizována levá část dálnice a na podzim 2020 budou práce skončeny. Na daném 10km (km 56. – 66.) úseku se nachází 6 mostních objektů v trase dálnice.

 „Práce budou probíhat postupně za provozu dvě stavební sezóny. Chtěli bychom požádat řidiče o dodržování dopravních opatření v místě a především stanovených rychlostí. Plynulý průjezd místem sníženou rychlostí napomáhá bezpečnosti řidičů i pracovníků, navíc je tak zajištěno bezproblémové zásobování stavby,“dodala Iveta Štočková.