News > EUROVIA CS dokončuje práce na dálnici D1 v úseku Soutice - Loket

EUROVIA CS dokončuje práce na dálnici D1 v úseku Soutice - Loket

08. 09. 2020

Na modernizované dálnici D1 v úseku 7, EXIT 56 Soutice – EXIT 66 Loket se práce chýlí ke konci a provoz se postupně vrací do běžného režimu. O víkendu 12. -13. září bude převeden na své poloviny dálnice a obnoven v režimu 2+2 pruhy. Do začátku října budou probíhat ještě dokončovací práce ve středním dělícím pásu. Práce provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

„O víkendu 13. – 14. září dojde k významné změně vedení dopravy na modernizovaném úseku 7 na dálnici D1 mezi Souticemi a Loktem. Postupně bude převáděn provoz na své poloviny dálnice. Do začátku října zůstanou ale zavřené oba rychlé pruhy, kde provedeme poslední práce na středním dělicím páse. Tyto budou prováděny za mobilním provizorním značením, které odstraníme 8. října. Poté bude průjezd místem bez omezení,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Modernizace D1 v úseku EXIT 56 Soutice – EXIT 66 Loket tak bude na začátku října kompletně hotová. Úsek 7 dálnice D1 je dlouhý téměř 10km nachází se na něm 6 mostních objektů v trase dálnice, které bylo zapotřebí upravit pro nové šířkové parametry dálnice D1. Vozovka dálnice byla kompletně vyměněna včetně podkladních vrstev a má nový cementobetonový povrch.