Aktuality > Opravy na dálnici D8 končí

Opravy na dálnici D8 končí

10. 11. 2021

O nadcházejícím víkendu, tj. do neděle 14. listopadu skončí opravy na dálnici D8 v km 2,5 – 12,8 a s tím související dopravní opatření. Práce provedlo sdružení firem EUROVIA CS a STRABAG pro ŘSD ČR.

Postupné odstraňování dopravního opatření bude zahájeno již v průběhu týdne a skončí v neděli 14. listopadu dopoledne. Konkrétně již v pátek 12. listopadu dojde k uvolnění levého jízdního pásu, tj. směr z Ústí nad Labem do Prahy a v neděli 14. listopadu ráno pak bude průjezdný i druhý jízdní pás, a to z Prahy na Ústí nad Labem.

„Práce byly rozděleny do několika navazujících etap, aby bylo možné zachovat průjezd místem v režimu 2 + 2 jízdní pruhy. Postupně došlo k opravě povrchu dálnice na obou jejích polovinách včetně MÚK Úžice,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Součástí prací byla kompletní rekonstrukce vrstev vozovky dálnice D8 mezi km 2,5 – 12,12 včetně rekonstrukce vrstev vozovky MÚK Úžice, proběhly nezbytné sanace podloží, odvodnění dálnice, výměna svodidel, oprava příslušenství u mostů, rekonstrukce SOS hlásek. Na závěr bylo provedeno nové vodorovné dopravní značení.

Práce probíhaly od začátku července letošního roku.