Aktuality > O víkendu budou zahájeny práce na dálnici D8

O víkendu budou zahájeny práce na dálnici D8

06. 03. 2020

Stavební společnost EUROVIA CS zahájí v pondělí 9. března práce na dálnici D8 v rámci projektu „D8 Oprava vozovky v km 37,3 – 48,3 LP“. Vlastním pracím bude předcházet rozmístění dopravního opatření o víkendu 7. – 8. března, kdy bude postupně v úseku 40. – 46. km převeden provoz z pravé části dálnice na levou a bude uzavřen EXIT 45 na pravé části dálnice tj. z Prahy na Ústí nad Labem. Projekt realizuje EUROVIA CS pro ŘSD ČR do podzimu roku 2020.

„Do druhé poloviny dubna se bude jezdit na D8 v úseku 40. – 46. km na polovině dálnice vedoucí z Ústí do Prahy v režimu 2 + 1. Zároveň nebude možné na cestě z Prahy sjet na exitu 45 Litoměřice, ani zde najet ve směru na Ústí nad Labem. Čerpací stanice OMV Siřejovice bude po tuto dobu mimo provoz, včetně přilehlého parkingu pro nákladní vozidla,“ upozorňuje Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS. K daným dopravním opatřením budou vyznačeny také objízdné trasy.

S postupem prací se budou měnit dopravní opatření v místě oprav dálnice D8. V druhé polovině dubna se tak práce i opatření posunou dále k Ústí nad Labem. V rámci projektu dojde kromě položení nového povrchu vozovky i k opravě poškozených či špatně osazených svodidel, obnoví se vodorovné značení, reflexní knoflíky a žlaby na odvod vody z dálnice. Nový povrch dostane i sjezdová a nájezdová větev exitu 45 v pásu dálnice od Prahy. Na 46,9 km bude navíc osazen portál určený k vážení vozidel.

 

Základní informace:

Název: D8 Oprava vozovky v km 37,3 – 48,3 LP 

Investor: ŘSD ČR

Zhotovitel: EUROVIA CS

Termín realizace: 04/2019 – podzim 2020