Aktuality > Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se změní dopravní opatření

Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se změní dopravní opatření

04. 03. 2020

O nadcházejícím víkendu, tj. od pátku 6. března odpoledne do neděle 8. března dojde v rámci modernizace D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice k postupnému rozmístění dopravního opatření v celé délce úseku (vyjma mostu Šmejkalka). Provoz bude převáděn na levou část dálnice, tj. z Brna do Prahy, protože na pravé části začne modernizace povrchu vozovky. Modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice realizuje EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

„V pátek 6. března po tzv. páteční dopravní špičce zahájíme postupné rozmisťování nového dopravního opatření na úseku D1 Mirošovice – Hvězdonice. V rámci těchto prací bude průjezd místem možný v režimu 1+1 jízdní pruh, aby byla zajištěna rovněž bezpečnost pracovníků, kteří budou instalovat provizorní betonová svodidla,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Rozmisťování dopravního opatření skončí v neděli 8. března, kdy bude v úseku dálnice D1 Mirošovice – Hvězdonice (vyjma mostu Šmejkalka) provoz v režimu 2+2 na levé části dálnice D1, tj. z Brna do Prahy. Na části dálnice z Prahy do Brna zahájíme v pondělí 9. března ráno kompletní výměnu a rozšíření vozovky.  Tyto práce budou probíhat a uvedená dopravní opatření budou platná do konce července 2020.

„Všechny řidiče prosíme především o dodržování stanovených rychlostí a respektovali vyznačená opatření v okolí stavby, zajistí tak bezpečný průjezd místem sobě i bezpečné pracovní prostředí lidem na stavbě. Jsme si plně vědomi toho, že dopravní opatření v místě  mohou způsobit komplikace v dopravě, a proto doporučujeme řidičům, aby si svou případnou cestu po D1 v daném termínu naplánovali, dodává Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1. Není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd. Dokončení modernizace úseku je naplánované na podzim 2021.