Aktuality > Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se řidičům uleví. Dopravní omezení z větší části zmizí

Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se řidičům uleví. Dopravní omezení z větší části zmizí

31. 08. 2020

O nadcházejícím víkendu, tj. od pátku 4. září do neděle 6. září bude na dálnici D1 v úseku Mirošovice EXIT 21 – Hvězdonice EXIT 29 odstraněno provizorní dopravní opatření a provoz se vrátí do běžného provozu, vyjma 1 km v okolí a na mostě u Hvězdonic. Většina prací pro letošní rok končí a vrátí se opět na jaře 2021. Modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice realizuje EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

„V pátek 4. září po tzv. páteční dopravní špičce zahájíme postupné odstraňování dopravního opatření na úseku D1 Mirošovice – Hvězdonice. V průběhu odstraňování mobilních svodidel bude režim jízdy na levé části dálnice 1+1 jízdní pruh. Běžný dálniční provoz bez omezení bude v úseku plně obnoven již v neděli večer, sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS. Zůstane dopravní omezení pouze na 1 km v okolí mostu u Hvězdonic, kde do konce listopadu budou probíhat práce na jeho levé části.

Na jaře 2021 se práce na celý úsek vrátí, kdy dojde k modernizaci levé části dálnice tj., ve směru z Brna do Prahy. 

Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1, není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd. 

Dokončení modernizace úseku je naplánované na konec léta 2021.