Aktuality > EUROVIA CS zahájí tento víkend práce na dalším úseku dálnice D1

EUROVIA CS zahájí tento víkend práce na dalším úseku dálnice D1

06. 06. 2018

Na dalším úseku dálnice D1 začnou o tomto víkendu práce, konkrétně mezi km 12 – 16 ve směru na Prahu. V daných místech bude kompletně vyměněn povrch komunikace. Uvedené práce si vyžádají dopravní omezení v místě. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do konce srpna 2018.

Na dálnici D1 v úseku km 12 – 16 dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky včetně výměny betonových a ocelových svodidel, k opravě odvodnění, dopravního značení, mostů a protihlukových stěn. Vše tak, aby byl průjezd místem komfortní, plynulý a hlavně bezpečný.

„Práce byly rozděleny do 4 navazujících etap dle postupu prací tak, aby byl v místě maximálně možně zachován provoz. Každopádně práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací a bezpečnost pracovníků. Proto bychom chtěli požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

O víkendu konkrétně 9. června začne na daném úseku rozmisťování dopravního opatření tak, aby v pondělí 11. června mohly začít práce. Během 1. etapy do konce června bude doprava vedena v režimu 3 + 1 + 1 jízdní pruh. Doprava bude vedena v části dálnice směrem na Brno, kde budou 3 pruhy a 1 protisměrný oddělený dočasným svodidlem a v části dálnice na Prahu, kde bude probíhat oprava, pak bude další jeden jízdní pruh na Prahu.

V rámci 2. etapy od konce června do poloviny července bude doprava vedena v pravém jízdním pásu (směr na Brno) v režimu 3+1 s oddělením protisměrných jízdních pruhů pomocí dočasného svodidla. V levém jízdním pásu (směr Praha) bude veden jeden jízdní pruh v rychlém jízdním pruhu. V tomto termínu bude také uzavřena levá strana Exitu 15 Všechromy tj. sjezd ve směru od Brna a nájezd ve směru na Prahu. Objízdná trasa bude vedena po dálnici D1 s možným otočením na Exitu 12 Modletice a Exitu 21 Mirošovice.

Od poloviny července do začátku srpna v průběhu 3. etapy povede doprava v místě levým jízdním pásem (směr Praha) v režimu 2+2 s oddělením protisměrných jízdních pruhů pomocí dočasného svodidla. V pravém jízdním pásu (směr Brno) bude veden jeden jízdní pruh v odstavném pruhu.

V rámci 4. etapy od začátku do konce srpna bude provoz veden v levém jízdním pásu (směr Praha) v režimu 2+2 s oddělením protisměrných jízdních pruhů pomocí dočasného svodidla. V pravém jízdním pásu (směr Brno) bude veden jeden jízdní pruh v rychlém jízdním pruhu. Současně bude v tomto termínu uzavřena pravá strana Exitu 15 Všechromy tj. sjezd ve směru od Prahy a nájezd ve směru na Brno. Objízdná trasa bude vedena po dálnici D1 s možným otáčením na Exitu 12 Modletice a Exitu 21 Mirošovice.

Práce v tomto místě budou následně pokračovat na jaře 2019, kdy se bude pracovat v úseku km 12 – 9 ve směru na Prahu.

Základní informace:

Název: : Oprava AB vozovky km 11,980 – 16,000 P a km 16,000 – 9,400 L
Investor: ŘSD ČR
Zhotovitel: EUROVIA CS
Termín modernizace: 06/2018 – 08/ 2018, 04/2019 – 06/2019