Aktuality > EUROVIA CS zahájí modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice - Hvězdonice

EUROVIA CS zahájí modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice - Hvězdonice

11. 10. 2018

V polovině října začne modernizace úseku 2 dálnice D1 mezi EXIT 21 Mirošovice a EXIT 29 Hvězdonice. Předcházet ji bude instalace dopravního značení, která proběhne o víkendu 13. – 14. října. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do roku 2021.

„V letošní stavební sezóně provedeme opravy dálnice před zahájením a rozšíření komunikace na připojovací větvi exitu u Mirošovic, dále proběhnou práce na přejezdech středního dělicího pásu tak, aby byl úsek příští rok připravený na kompletní zahájení modernizace, která bude spočívat v obnově mostních objektů a středního dělícího pásu. Práce se tedy plně rozeběhnou příští stavební sezónu na jaře 2019,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Po dokončení dopravního značení bude provoz v místě veden v režimu 2+2 jízdní pruhy. Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1. Není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd.

„Hlavní práce budou probíhat postupně za provozu tři stavební sezóny (některé práce celoročně). Chtěli bychom požádat řidiče o dodržování dopravních opatření v místě a především stanovených rychlostí. Plynulý průjezd místem sníženou rychlostí napomáhá bezpečnosti řidičů i pracovníků, navíc je tak zajištěno bezproblémové zásobování stavby,“ dodala Iveta Štočková.


Základní informace:

Název: D1 MODERNIZACE - ÚSEK 02 - EXIT 21 MIROŠOVICE - EXIT 29 HVĚZDONICE

Objednatel: ŘSD ČR

Zhotovitel: EUROVIA CS a EUROVIA Beton GmbH

Doba realizace: 10/2018 – 2021