Aktuality > EUROVIA CS přes léto opraví povrch dálnice D2 u Brna

EUROVIA CS přes léto opraví povrch dálnice D2 u Brna

20. 06. 2019

Na dálnici D2 v úseku km 3,2 až 9,7 na její pravé části dojde k rekonstrukci povrchu vozovky. Práce si vyžádají nezbytná dopravní opatření, která začnou již tuto sobotu. Samotné práce následně budou zahájeny v pondělí 24. června ráno. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do poloviny září.

Na dálnici D2 v úseku mezi km 3,2 – 9,7 na pravé části (tj. z Brna do Bratislavy) dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky včetně výměny betonových a ocelových svodidel, k opravě odvodnění, dopravního značení, mostů a opravě povrchu ploch na odpočívce Chrlice vpravo. Vše tak, aby byl průjezd místem komfortní, plynulý a hlavně bezpečný.

„Práce zahájíme v pondělí v ranních hodinách, jakmile bude doprava v místě kompletně převedena na levou část dálnice. Práce zahájíme odstraněním stávajícího cementobetonového povrchu vozovky. Poprvé budou moci řidiči využít nový povrch dálnice D2 v daném úseku v polovině září,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

O víkendu konkrétně v sobotu 22. začne na daném úseku rozmisťování dopravního opatření tak, aby v pondělí 24. června mohly začít práce. V průběhu rozmisťování dopravního značení bude režim jízdy v místě vždy v jednom jízdním pruhu. Po dobu prací pak bude režim jízdy v režimu 2+1 jízdní pruh (tj. 2 jízdní pruhy ve směru na Bratislavu a jeden na Brno).

„Prováděné práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací v nejkratší možné době a bezpečnost pracovníků. Chtěli bychom požádat všechny řidiče, aby si svou cestu naplánovali a dodržovali v místě stanovené rychlosti,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.


Základní informace:

Název: D2 rekonstrukce CB vozovky  km 3,2 – 9,7 vpravo

Investor: ŘSD ČR

Zhotovitel: EUROVIA CS

Termín modernizace: 06 – 09/2019