Aktuality > EUROVIA CS opraví dálnici D1 u pražského Chodova

EUROVIA CS opraví dálnici D1 u pražského Chodova

24. 07. 2019

Na dálnici D1 v km 2, 3 až 11,2 začnou tento týden opravy. Předcházet jim bude rozmisťování dopravního opatření, které začne v pátek 26. července. V daném úseku bude kompletně opraven povrch dálnice a pracovat se bude i na odpočívkách v místě. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD za 210 dní (část v roce 2019 a část v roce 2020).

„Rozmisťování provizorního dopravního značení začne 26. července ve večerních hodinách do ranních nedělních hodin 28. července. Práce na dopravním značení budou probíhat pouze v noci, tj. dvě noci za sebou vždy od 21hod do 9 hod. Poté budou během neděle otevřeny přejezdy středního dělícího pasu a převeden provoz. Následně v pondělí 29. července zahájíme frézování stávajícího povrchu vozovky,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Na dálnici D1 v úseku km 2, 3 – 11,2 dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky, sanaci mostů, k opravě odvodnění, dílčím opravám podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení. Pracovat se bude také postupně na dvou odpočívkách v místě (jedna letos a druhá v příštím roce). Vše tak, aby byl průjezd místem komfortní, plynulý a hlavně bezpečný.

„Práce byly rozděleny do několika navazujících etap dle postupu prací tak, aby byl v místě maximálně možně zachován provoz. Každopádně práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací a bezpečnost pracovníků. Proto bychom chtěli požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

S postupem stavebních prací se bude měnit dopravní opatření v místě. Doprava bude vedena převážně v režimu 2+1+1 jízdní pruh. Práce zasáhnou také do sjezdů a nájezdů na dálnici konkrétně v místě sjezdu Šeberov, Chodov. Tento bude v první fázi uzavřen a budou vyznačeny objízdné trasy. Na konci srpna pak bude několik dní uzavřena větev z D0 na Brno a doprava povede po vyznačených objízdných trasách.

Uvedené práce jsou naplánovány do října 2019. Následně bude provoz v místě plně obnoven na zimní přestávku. Další fáze prací pak proběhne v létě 2020.

„O několik kilometrů dále provádí naše společnost modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice, kde o stejném víkendu v noci z 27. na 28. července proběhne montáž nosníků na budovaný most u Mirošovic. Tato akce si vyžádá uzavření dálnice D1 v daném úseku 10krát vždy na 20min,“ dodala Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.