Aktuality > EUROVIA CS apeluje na řidiče bezpečnostní kampaní „Už nikdy“

EUROVIA CS apeluje na řidiče bezpečnostní kampaní „Už nikdy“

08. 07. 2019

S příchodem léta zahajuje společnost EUROVIA CS emotivní video kampaň vůči účastníkům dopravního provozu s příznačným názvem Už nikdy. Vyzývá tímto řidiče k opatrnosti a dodržování bezpečnostních pravidel vůči pracovníkům na silnicích a dálnicích, a to zejména teď, kdy má spousta řidičů namířeno na letní dovolenou.

Společnost EUROVIA CS, jejíž činnost je zaměřena na dopravní stavitelství, se skrze kampaň snaží přimět veřejnost brát větší ohled nejen na další účastníky silničního provozu, ale také na její zaměstnance, kteří provádějí stavební práce za plného provozu.

„Každoročně se potýkáme s případy, kdy dochází ke zraněním dokonce i k usmrcení pracovníků na stavbách vozidly z veřejného provozu. Nejčastěji to bývá kvůli nepozornosti a nerespektování dopravního opatření v místě stavby. Řidiči si bohužel neuvědomují, že stačí vteřina a ohrožují život svůj i pracovníků, kteří proti rozjetému vozidlu nemají šanci,“ uvádí Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS

Jeden takový případ skupina EUROVIA CS zaznamenala v loňském roce, kdy řidič ve vysoké rychlosti nezvládl dobrzdit k vozidlu před ním ve zúžení na dálnici D1. Narazil do auta před ním, které následně překonalo mobilní betonová svodidla a na místě usmrtilo pracovníka. Pracovníci z obavy o své zdraví odmítli vrátit se zpět na stavbu několik dní. „Takové případy jsou pro nás lidsky velmi těžké. Jet za rodinou, které musíte oznámit, že táta se z běžného pracovního dne už nevrátí, není vůbec nic příjemného,“ uvádí Martin Borovka, předseda představenstva a generální ředitel EUROVIA CS.

Řidiči, kteří nedodržují předepsanou povolenou rychlost, vzdálenost mezi vozidly a další dočasná bezpečnostní opatření, by si tak díky kampani měli uvědomit, jak těžce může nehoda zasáhnout do života všech zúčastněných. „Respektujme prosím bezpečnostní pravidla, protože cena, která se platí za jejich nedodržení, je nepřiměřeně vysoká,“ apeluje na veřejnost Iveta Štočková a dodává: „Existují samozřejmě i slušní řidiči, těch si velmi vážíme a v kampani jim děkujeme.“