Aktuality > Dálnice D1 u Mirošovic se o víkendu 10krát uzavře

Dálnice D1 u Mirošovic se o víkendu 10krát uzavře

10. 08. 2019

O tomto víkendu se desetkrát vždy na 20 minut uzavře dálnice D1 u Mirošovic. V rámci modernizace úseku Mirošovice – Hvězdonice dojde k montáži ocelových nosníků nově budovaného mostu. Z původně plánovaného termínu z 27. na 28. července se práce na žádost investora posunuly z důvodu větší bezpečnosti provozu. Práce provádí EUROVIA CS pro ŘSD do roku 2021.

„O víkendové noci z 10. na 11. srpna budeme provádět montáž nových ocelových nosníků na budovaný most přes dálnici D1 u Mirošovic. Dálnice bude obousměrně uzavírána v době, kdy speciální jeřáb bude osazovat nosník. Následně bude provoz obnoven, nachystán další nosník a opět bude provoz zastaven. Takto celkem 10krát,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Na nově budovaný most bude osazeno celkem 6 ks nosníků a proběhnou také nezbytné související práce, jako je například osazení bednění, které si vyžádají rovněž uzavření dálnice. Celá akce je naplánovaná v čase 22hod až 8hod., přičemž mezi km 21,995 až 22,335 bude provoz v režimu 1+1 jízdní pás od sobotních 18hod. V neděli ráno po skončení akce bude v místě obnoveno opatření provozu v režimu 2+2 jízdní pruhy. Provoz, tj. uzavírání dálnice bude řídit Policie ČR.

Objízdné trasy nebudou vyznačeny. „Chtěli bychom požádat řidiče, aby si svou cestu po D1 o tomto víkendu naplánovali a počítali se zdržením. A současně prosíme, aby dbali pokynů Policie ČR a dopravního značení v místě,“ dodala Iveta Štočková. Stávajícího dopravního opatření modernizovaného úseku se víkendové práce nijak nedotknou.

Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1. Není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd.